Skip links

E-Max Kaplama Fiyatları

Emax kaplama fiyatları hakkında bilgi vermeden önce Emax kaplama uygulamalarının ne olduğu, kimlere uygulandığı, hangi aşamalardan geçtiği hakkında bilgi vermek iyi olacaktır. Çünkü Emax kaplama fiyatlarını araştıran birçok kişi de bu süreç hakkında genel bilgi sahibi olmak ister.

E-Max Kaplama Nedir?

Diş hekimliğinde hastalara gerçekçi, doğal görünümlü gülümsemeler vermek için özel seramikler kullanılır. Diğer diş restoratiflerinden farklı olarak IPS E-Max, gücü ve güzelliği birleştiren seramik bir malzemedir. Tam seramik diş restorasyonları metal içermez. Bu nedenle ışık, doğal dişlerde olduğu gibi içlerinden parlayabilir. Uzun süre kalıcı ve kusursuz bir gülüşe sahip olmak isteyen birçok kişi E-Max uygulamasını tercih etmektedir. Çünkü bu uygulama uzun ömürlü, dayanıklı, renk çeşitliliğine sahip ve insan vücudu ile uyumludur.

E-Max Kaplamalar hangi durumlarda uygulanır?

Sarı Dişler: E-Max kaplamalar ile sararmış dişlerinizden kurtulabilirsiniz. . E-Max kaplamalar şeffaf, kırılmaya ve bükülmeye karşı yüksek dirençli oldukları için mevcut dişlerinizin yerine size mükemmel estetiğe sahip yeni dişler sunar.

Eğri Dişler: E-Max, estetik dişler için özellikle ön bölge için tercih edilen, çarpık dişlerin yapısını ve şeklini düzelten bir tedavi şeklidir. Ön bölgede gülüş estetiği tasarlanırken optimum estetik sonuçlara sahiptir.

Kanal Tedavili Dişler: Kanal tedavili dişler kırılgan olma eğilimindedir. E-Max kaplamalar, sağladıkları estetik mükemmelliğin yanı sıra, bu tip kanal tedavisi görmüş ve kırılgan bir yapıya sahip zayıf dişlerin güçlendirilmesi için de iyi bir seçimdir.

Kırık Dişler: Geniş diş çürüğü veya travma nedeniyle kırılan dişler de E-Max diş kaplamaları ile tedavi edilebilir.

Neden E-max Kaplamalar?

E-Max kaplamalar özellikle ön dişler için tercih edilmektedir. Kişinin kendi dişleri ile ideal bir uyum sağlayan seramik diş kaplamalar, estetik olarak ışığı yansıtması açısından doğal dişlere en yakın malzeme olarak kullanılmaktadır.

Kişinin kendi dişleri ile ideal bir uyum sağlayan seramik diş kaplamalar, estetik olarak ışığı yansıtması açısından doğal dişlere en yakın malzeme olarak kullanılmaktadır. Farklı ışık kaynaklarında bile gerçek dişe benzer görünür.

E-Max diş kaplama uygulamasında malzemede metal iskelet yoktur. Metalin gri rengi diş eti ile etkileşime girmez ve bu sayede uygulama doğal diş görünümü sağlar.

E-Max kaplamalar cam seramiktir. Bu malzeme çiğneme kuvvetlerine karşı yeterli dayanıklılığa sahiptir. Lityum disilikat ile yapılan kaplamalar çiğneme kuvvetlerine karşı dayanıklıdır. Uygulama alanında sorunsuz kullanılabilirler. Yüksek kaliteli monolitik lityum disilat blok kullanılarak üretilmiştir. Malzeme çok ince uygulanabildiğinden çok az gerçek diş kesimi gerekir. Malzeme ince olmasına rağmen dayanıklılığı yüksektir.

Sıradan porselen kron/köprü protezlerinin alt yapısı gri metal alaşımdır. Metal destekli bu porselen kuron/köprü protezler özellikle ön dişlere uygulandığında diş eti bölgesinde gri bir yansımaya neden olur. Diş etleri gri görünür. Bu görünümün nedeni metal alaşımın zamanla diş eti bölgesinde çözünerek porselen kaplamaların alt yapısında birikmesidir. Ayrıca alt yapısı metal olduğu için porselenin ışık geçirgenliği azalır ve bu kaplamalar mat mat bir renkte görünür. Bu estetik sorunlardan dolayı son yıllarda zirkonyum/E-Max kuron/köprü protezlerin kullanımı artmıştır.

E-max Kaplama Fiyatları

E-Max Kaplama fiyatları uygulanacak diş sayısı, kişinin istekleri, seçilen malzemenin kalitesi, başka diş tedavilerine ihtiyaç olup olmadığı ve tedavi planına göre değişiklik gösterebilir. E-Max kaplama fiyatları hakkında en doğru ve güncel bilgileri ilk muayeneden sonra öğrenebilirsiniz.