Skip links

Şişli Diş Kliniği

Bütün besinler sindirim sisteminin başlangıcı olan ağız yoluyla alınır. Alınan besinler ağız içinde bulunan dişler sayesinde sindirime hazırlanmak için parçalanır. Ağız ve dişlerimiz sağlıklı olursa sindirim sistemimiz de sağlıklı olacaktır. Bu yüzden ağız ve diş bakımı önemlidir. Dişlerin konuşmaya ve seslerin doğru bir şekilde çıkmasına da faydası vardır ayrıca yüze estetik bir görünüm de vermektedir.

Diş Bakımı Neden Önemlidir?

Dişlere iyi bakılmadığında çürükler başta olmak üzere çeşitli diş ve diş eti hastalıkları ortaya çıkabilmektedir. Diş hastalıkları da zamanında teşhis edilip doğru tedavi uygulanmazsa diş kaybı başta olmak üzere ağızda çeşitli problemlere yol açabilmektedir. Diş klinikleri ise dişlerin tedavi ve bakımını yapan yerlerdir. Hasta diş kliniğine sadece dişlerinde çürük ya da enfeksiyon olduğunda gitmez.

Gülüşünü güzelleştirmek amacıyla ya da diş beyazlatma niyetiyle de diş kliniklerine gidilebilmektedir. Özellikle son yıllarda gülüş estetiği önem kazanmıştır. Artık dişlerinin görünümünden hoşnut olmayan insanlar gülüşlerini düzeltmek için diş kliniklerine gitmektedirler.

Diş Kliniklerinde Hangi Hizmetleri Alabilirsiniz?

1- Hollywood smile adıyla bilinen ve Türkçe ‘ye Hollywood gülüşü olarak çevrilen gülüş tasarımı, tıpkı Hollywood ünlüleri gibi güzel bir gülüşe sahip olmanızı sağlayacaktır. Hollywood gülüşü Şişli diş kliniği için en önemli tedavi yöntemlerinden biridir. Güzel bir gülüş estetik açıdan önemlidir ve insanın kendine güvenini artırır. Yıllarca dişlerinin görünümünden rahatsız olmuş kişilerin dişlerini bir Hollywood ünlüsünün gülüşünde olduğu gibi görmesi o kişi için çok önemli bir olaydır.

2- İmplantlar da diş eksiklerinin giderilmesinde kullanılan bir diş tedavisidir. Tıpkı köprü ve protezlerde olduğu gibi implantlar da diş eksiklerini giderir ve çok daha kullanışlı olmasıyla dikkat çeker.

Diğer Hizmetler Nelerdir?

  • Diş protezleri hasar görmüş ve kullanılamaz durumdaki dişlerin yerine rahatlıkla kullanılabilir.
  • Dişin üzerine giyilen kaplamalara diş kronları denir ve dişin görünen kısmıdır. Dolgu, bonding gibi tedaviler sonuç vermediğinde diş kronları tercih edilir.
  • Porselen laminalar ön dişlere şeffaflık ve doğallık verirler. Kaplamaya uygun olan dişlere gülüş makyajı yapılır.
  • Enfekte olmuş ve çürümüş dişlerin kaybını önlemek amacıyla kanal tedavisi uygulanmaktadır.

Profesyonel Hizmetler Neleri İçerir?

  • Diş beyazlatma kozmetik diş hekiminin yaptığı bir tedavi yöntemidir. Bleaching olarak adlandırılır.
  • Diş eti estetiği ise sağlıklı ve güzel bir gülüşün yanında sağlıklı diş etlerine sahip olmayı da mümkün kılmaktadır.
  • Lumineers kaplamalar dişlerinin görünümünden rahatsız olan fakat estetik kaygısı taşıyan ve bunu düzeltmek isteyen kişilerin tercih ettiği koruyucu bir yöntemdir.

Diş Bakımında Önemli Noktalar

En iyi diş bakımı florürlü bir diş macunu ve yumuşak bir diş fırçası ile yapılır. Dişler 45 derecelik açıyla günde en az iki defa yukarı ve aşağı olacak şekilde fırçalanmalıdır. Diş bakımında dişler en az iki dakika boyunca fırçalanmalıdır. Ağız bakım ürünleri kişiye özel olmalı ve 6 ayda bir yenilenmelidir. Beyaz dişlere sahip olmak için içilen içeceklere dikkat edilmelidir.

Dişler doğru diş macunu ile doğru bir şeklide fırçalanmalıdır. Ağız yıkama suyu ve diş ipi kullanılmalıdır. Ulaşılması zor yerlere ulaşmanın ve diş aralarında yemek artığı kalmamasının yöntemi bunlardır. Sigara içilmemelidir. Güzel ve beyaz bir gülümseme için dişlere iyi bakılmalı ve görünüm açısından da dişlerin çok önemli olduğu unutulmamalıdır.