Skip links

Diş Çekimi

Anasayfa » Tedavilerimiz » Diş Çekimi
Diş hekimliğinde dişin doğal halinin ağızda kalması tercih edilse de bazı durumlarda diş çekimi kaçınılmaz olarak uygulanabilmektedir.

Diş Çekimi Nedir? Diş Neden Çekilir?

Diş hekimliğinde dişin doğal halinin ağızda kalması tercih edilse de bazı durumlarda diş çekimi kaçınılmaz olarak uygulanabilmektedir. Diş hekimimiz her zaman için kanal tedavisi, dolgu ya da kron uygulamaları ile dişleri kurtarmaya çalışsa da bazı durumlarda dişin çekilmesi gerekebilmektedir.

Diş çekimi tedavi ile kurtarılamayan dişlerin kemikteki yuvasından çıkartılması işlemidir. Dişlerin çekilmesi yaygın olarak, dişin kullanılamayacak hale gelmesinden dolayı gerçekleşir. Dişin kullanılmamasını sağlayan en büyük etken diş çürükleridir. Çürük dişler ağızda koku ve ağrıya sebep olurken kişinin hayat kalitesini de etkilemektedir.

Çürük dişler dışında hekimin uygun görmesi halinde çenenin içine tam anlamı ile sığmayan dişler ve 20’lik dişlerde de çekim yapılabilir.

20’lik dişler ve gömülü dişler en çok diş çekimi yapılan sebepler arasında yer almaktadır.

Mutlu Gülüşler
Tüm diş tedavilerimiz özenle yürütüyor ve gülüşünüze zarif bir görünüm kazandırmak için çalışıyoruz.

Diş Çekimi Nasıl Yapılır?

Diş çekimi işleminin mutlaka uzman bir hekim tarafından yapılması gerekmektedir. Dişin yapısına ve konumuna göre lokal yada genel anestezi uygulanabilir. Lokal anestezide sadece çekilecek dişin etrafı uyuşturularak yapılır. Yapılan lokal anestezi ile hasta çekim esnasında acı ya da ağrı hissetmez.

Ortalama bir diş çekimi işlemi 10-15 dakika sürecektir.

Apseli Diş Çekilir mi ?

Apseli / İltihaplı diş kişinin yüzünde şişmeye neden olmuşsa, vücutta ateş, halsizlik gibi semptonlar varsa öncelikle antibiyotik kullanımı ile iltihabın baskılanması gerekmektedir. Eğer apseli diş köklerine zarar vermemişse ve apse boyutu çok büyük değilse kanal tedavisi ile diş tedavi edilebilir. Ancak diş iltihabı büyükse ve iltihap diş köklerini etkilemişse radyolojik görüntüleme sonrası diş hekimi kararı ile diş çekilebilir.

Tedavi Planınızı Oluşturmaya Başlayın!
Ön talep formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

Sizlerden Gelenler

Aslan Kılınç
Aslan Kılınç
2024-01-27
Güleryüz’lü hızlı herşeyden önçe İşnin hakkını titizlikle veren Profosyenel İnsanlar grubu.Çok Memnun Kaldım.Sağolsunlar Varolsunlar..
Bilal Ahmad
Bilal Ahmad
2024-01-26
Dr. Murat is a Gem!" "I cannot speak highly enough of my experience at this Avangart Klinik. The staff was friendly and welcoming, and the facility was clean and well-maintained. But the real star of the show was Dr. Murat. His expertise and gentle touch made the entire process a breeze. He took the time to explain everything in detail and answered all my questions with patience and kindness. My teeth have never felt cleaner and healthier. I highly recommend this clinic to anyone looking for top-notch dental care. Thank you, Dr. Murat and team, for the excellent service. Bilal Ahmad from United states of America.
AYJEMAL BATYROVA
AYJEMAL BATYROVA
2024-01-08
Çok Memnun Kaldım. Müşteri iletişimi ve konuşmaları gerçekten çok ve çok iyi. Hiç bir zaman bir hasta gibi görmedim kendimi klinikte. Kendimi aileden biri gibi gördüm. Zirkon kaplama ve kanal tedavisini Sedasyon altında yaptılar. Hiçbir ağrı ve sızı hissetmedim o kadar korkmama rağmen yine de diş tedavimi yaptırdım. Çok ve çok memnun kaldım. Avangart klinik ailesine teşekkür ediyorum.
Сауле
Сауле
2024-01-06
Впервую очередь хочу по благодарить Лану, которая все четыре месяца терпеливо отвечала на мои вопросы и на вопросы моего брата, мне понравилось её доступное объяснение. Операция и лечение было на очень высоком уровне, сам профессор и его команда медицинского персонала работали оперативно, я была восторге от его профессиональной работы, настолько скрупулезно, серьёзно и сосредаточено отнёсся к операции, что я не ожидала, восхительного результата, это было потрясающе, очень прияный, воспитанный хирург, который знает свое дело, я благодарна Вам, что попала в эту клинику. Трансфер встретил меня в аэропорту и до отеля, клиника светлая, оснащена современным оборудованием, было очень комфортно, со мной круглосуточно был мой переводчик Лана, которая терпеливо и доступно отвечала на все мои вопросы и самое главное понятно. Очень приятное, внимательное и приветливое отношение ко мне. С уважением к Вам, Сауле Хасенова
Dan Florea
Dan Florea
2024-01-04
Nice team, everything was super!
TreeXpert Tree Care
TreeXpert Tree Care
2023-12-31
I have been a patient of Emrah yesilyurt over 7-8 year and returned this year for couple of more implants etc. If you want a professional approach and high standards of dental care this is the place you need as you will be in safe hands! Highly recommended!
Yehya Hassan
Yehya Hassan
2023-12-15
This is the best of all the best in Istanbul I have very good experience from very friendly and professional staff friendly people all around from the Doctors to front desk and Laboratory staff they really take a great pride of being helpful. They treat me like I was a guest not a customer. Thank you for being there for me Doctors and staff now I can Smile with confidence. By the way Great Price
BOĞAZİÇİ YURT
BOĞAZİÇİ YURT
2023-12-15
Avangart Klinik' te ön dişimde implant ve azı dişimde kanal tedavisi gördüm. Dişlerim sağlıklı, sağlam ve ağrısız :)Tüm süreçte gerek diş hekimleri gerekse tüm destek ekip, işlerini profesyonelce takip edip sonuçlandırdı. Benim tedavimle ilgilenen Dr. Emrah Yeşilyurt, Dr. Berat Can Palazoğlu'na ve Diş Hekimi Asistanı Muharrem Bey'e; gösterdikleri özen, profesyonellik, hastaya verdikleri güven için özellikle teşekkür ederim...6 ay sonra kontrollerde görüşmek üzere :) Sağlıcakla kalın , Demet Karataş.
Mona Ahmed
Mona Ahmed
2023-12-12
Müberra and jülide were very hospitable and welcoming. I came from the UK, Excellent treatment from beginning to end. 4 dental implants with sinus lifting by Dr Emrah. Highly recommend. Thank you Dr Emrah and his team.
Михаил Галицкий
Михаил Галицкий
2023-11-22
I had some serious problems with my whole set of teeths, so I reached in the internet to try find something cheaper than in my country, because price was really big. Thats how i found out about Avangart clinic where with the price i paid and time, I've got really good teeth work and place to stay. Of course I had problems with language and really helpful and friendly assistants help me with translation. Recomend for everyone!

Sık Sorulan Sorular

Diş çekimi işlemi sırasında genellikle ağrı hissedilmez çünkü bölgeye lokal anestezi uygulanır. Ancak, işlem sonrasında hafif ağrı ve rahatsızlık olabilir.

Diş çekimi sonrasında doktorun önerdiği ağız bakım talimatlarına uyulmalıdır. Bu talimatlar genellikle soğuk uygulama, ilaç kullanımı ve dikiş bakımını içerir.

İyileşme süreci kişiden kişiye değişir, ancak genellikle birkaç gün ile bir hafta arasında tamamlanır. İyileşme sürecini hızlandırmak için doktorun önerilerine uyulmalıdır.