Skip links

Diş Eti Estetiği

Anasayfa » Tedavilerimiz » Diş Eti Estetiği
Estetik bir gülümseme ve sağlıklı bir ağız yapısı sadece düzgün ve sorunsuz dişlerle sağlanamaz. Estetik bir gülümseme için sağlıklı dişlerle uyumlu diş etlerine de ihtiyaç vardır.

Diş Eti Estetiği

Estetik bir gülümseme ve sağlıklı bir ağız yapısı sadece düzgün ve sorunsuz dişlerle sağlanamaz. Estetik bir gülümseme için sağlıklı dişlerle uyumlu diş etlerine de ihtiyaç vardır. Diş estetiğini oluşturan unsurlar diş etlerinin sağlıklı olması ve dişlerle diş etinin uyumlu olmasından geçer. Diş etlerinde yapılan estetik uygulamalara gingivektomi denilmekle beraber pembe diş estetiği olarak ta bilinmektedir.

Gingivektomi, diş eti cebini çevreleyen hastalıklı dişeti dokusunun uzaklaştırılması ve şekillendirilmesi işlemidir. Sağlıklı bir diş eti açık pembe renkli, dişe ve kemiğe sıkı bir şekilde yapışmış ve portakal kabuğunu andıran pütürlü bir görünüme sahiptir.

Kozmetik diş hekimliği sırasında iki yöntemde gerekmesi durumunda diş estetiği kullanılmaktadır. Gingivoplasti olarak da bilinen diş eti estetiği ya da diğer adıyla pembe estetik, hastanın diş eti yapısına göre planlanır. Gingivoplasti şekillendirme işlemidir. Gingivektomi ile diş etlerinin fazla görünen kısımları alınır, Gingivoplasti ile yeniden şekillendirilir.

Mutlu Gülüşler
Tüm diş tedavilerimiz özenle yürütüyor ve gülüşünüze zarif bir görünüm kazandırmak için çalışıyoruz.

Diş Etinde En Fazla Görülen Sorunlar Nelerdir?

Diş etlerinde sıkça karşılaşılan sorunlar arasında, diş eti iltihaplanmasına bağlı olarak ortaya çıkan şişme ve morarmalar gelmektedir. Ağız bakımına ve hijyenine dikkat edilmesi, olası sorunların minimize edilmesine yardımcı olabilir. Eğer diş etlerinde şişme ve morarma gözlemlenirse, uzman hekimler tarafından uygulanacak diş eti mekanik temizliği ve lazerli tedavilerle sorun giderilerek rahatsızlığa neden olan bakteriler uzaklaştırılacaktır.

Gülümserken diş etlerinin fazla göründüğü durum, “Gummy Smile” olarak adlandırılır. Fazla görünen diş etleri, lazer veya koter yardımıyla kanama olmadan istenilen seviyeye getirilebilir. Diş eti çekilmesi, iltihaplanma veya yaşlanmaya bağlı olarak meydana gelebilir. Diş etlerindeki çekilmeler, dişleri uzun gibi göstererek estetik bir görünüm sağlamak için cerrahi tekniklerle düzeltilir.

Diş eti rengindeki koyuluk, özellikle esmer kişilerde melanin pigmentasyonu nedeniyle oluşabilir. Diş etinin doğal pembe renginin koyu göründüğü durumlarda lazer tedavisi ile daha estetik bir diş rengi elde edilebilir. Dişlerin yeterince ve düzenli temizlenmemesi durumunda diş çürükleri ve diş eti iltihapları oluşabilir, bu da diş taşı oluşumuna yol açar. Bu bakteri plağı içinde üreyen mikroorganizmalar, diş etlerinin çekilmesine neden olabilir.

Diş Eti Estetiği Uygulamaları Nelerdir?

Rejeneratif diş tedavisi, periodontal hastalıkların sebep olduğu destek dokuların vücudun doğal yeniden yapılanma mekanizmaları tarafından uyarılıp restore edilmesi amacıyla uygulanmaktadır. Bu tedavi yöntemi, hastalıktan etkilenen dokuların gerektiğinde uzaklaştırılmasını içerir ve ardından mebran, doku uyarıcı proteinler veya kemik greftleri gibi materyaller kullanılarak destek dokularının yeniden oluşturulması sağlanır.

Gingivektomi, dişleri çevreleyen diş eti dokularının fazla göründüğü durumlarda uygulanan bir yöntemdir. Bu işlemde, gereksiz diş eti dokuları çıkartılır, böylece daha dengeli ve estetik bir gülüş elde edilir.

Gingivoplasti operasyonu, lokal anestezi kullanılarak fazla görünen diş eti dokusunun ve asimetrik durumların düzeltilmesini içerir. İhtiyaç halinde, tam seramik lamina veya zirkon porselenler gibi materyallerle estetik bir görünüm elde edilebilir.

Kron boyu uzatma işlemi, diş çürüklerinin diş eti altına uzandığı durumlar veya dişlerde doku kaybının olduğu durumlar için uygundur. Dişlerin kron boyu uzatılarak fazla diş eti dokusu çıkartılır ve diş kemiği yeniden şekillendirilerek dişin daha uzun görünmesi sağlanır.

Tedavi Planınızı Oluşturmaya Başlayın!
Ön talep formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

Sizlerden Gelenler

Aslan Kılınç
Aslan Kılınç
2024-01-27
Güleryüz’lü hızlı herşeyden önçe İşnin hakkını titizlikle veren Profosyenel İnsanlar grubu.Çok Memnun Kaldım.Sağolsunlar Varolsunlar..
Bilal Ahmad
Bilal Ahmad
2024-01-26
Dr. Murat is a Gem!" "I cannot speak highly enough of my experience at this Avangart Klinik. The staff was friendly and welcoming, and the facility was clean and well-maintained. But the real star of the show was Dr. Murat. His expertise and gentle touch made the entire process a breeze. He took the time to explain everything in detail and answered all my questions with patience and kindness. My teeth have never felt cleaner and healthier. I highly recommend this clinic to anyone looking for top-notch dental care. Thank you, Dr. Murat and team, for the excellent service. Bilal Ahmad from United states of America.
AYJEMAL BATYROVA
AYJEMAL BATYROVA
2024-01-08
Çok Memnun Kaldım. Müşteri iletişimi ve konuşmaları gerçekten çok ve çok iyi. Hiç bir zaman bir hasta gibi görmedim kendimi klinikte. Kendimi aileden biri gibi gördüm. Zirkon kaplama ve kanal tedavisini Sedasyon altında yaptılar. Hiçbir ağrı ve sızı hissetmedim o kadar korkmama rağmen yine de diş tedavimi yaptırdım. Çok ve çok memnun kaldım. Avangart klinik ailesine teşekkür ediyorum.
Сауле
Сауле
2024-01-06
Впервую очередь хочу по благодарить Лану, которая все четыре месяца терпеливо отвечала на мои вопросы и на вопросы моего брата, мне понравилось её доступное объяснение. Операция и лечение было на очень высоком уровне, сам профессор и его команда медицинского персонала работали оперативно, я была восторге от его профессиональной работы, настолько скрупулезно, серьёзно и сосредаточено отнёсся к операции, что я не ожидала, восхительного результата, это было потрясающе, очень прияный, воспитанный хирург, который знает свое дело, я благодарна Вам, что попала в эту клинику. Трансфер встретил меня в аэропорту и до отеля, клиника светлая, оснащена современным оборудованием, было очень комфортно, со мной круглосуточно был мой переводчик Лана, которая терпеливо и доступно отвечала на все мои вопросы и самое главное понятно. Очень приятное, внимательное и приветливое отношение ко мне. С уважением к Вам, Сауле Хасенова
Dan Florea
Dan Florea
2024-01-04
Nice team, everything was super!
TreeXpert Tree Care
TreeXpert Tree Care
2023-12-31
I have been a patient of Emrah yesilyurt over 7-8 year and returned this year for couple of more implants etc. If you want a professional approach and high standards of dental care this is the place you need as you will be in safe hands! Highly recommended!
Yehya Hassan
Yehya Hassan
2023-12-15
This is the best of all the best in Istanbul I have very good experience from very friendly and professional staff friendly people all around from the Doctors to front desk and Laboratory staff they really take a great pride of being helpful. They treat me like I was a guest not a customer. Thank you for being there for me Doctors and staff now I can Smile with confidence. By the way Great Price
BOĞAZİÇİ YURT
BOĞAZİÇİ YURT
2023-12-15
Avangart Klinik' te ön dişimde implant ve azı dişimde kanal tedavisi gördüm. Dişlerim sağlıklı, sağlam ve ağrısız :)Tüm süreçte gerek diş hekimleri gerekse tüm destek ekip, işlerini profesyonelce takip edip sonuçlandırdı. Benim tedavimle ilgilenen Dr. Emrah Yeşilyurt, Dr. Berat Can Palazoğlu'na ve Diş Hekimi Asistanı Muharrem Bey'e; gösterdikleri özen, profesyonellik, hastaya verdikleri güven için özellikle teşekkür ederim...6 ay sonra kontrollerde görüşmek üzere :) Sağlıcakla kalın , Demet Karataş.
Mona Ahmed
Mona Ahmed
2023-12-12
Müberra and jülide were very hospitable and welcoming. I came from the UK, Excellent treatment from beginning to end. 4 dental implants with sinus lifting by Dr Emrah. Highly recommend. Thank you Dr Emrah and his team.
Михаил Галицкий
Михаил Галицкий
2023-11-22
I had some serious problems with my whole set of teeths, so I reached in the internet to try find something cheaper than in my country, because price was really big. Thats how i found out about Avangart clinic where with the price i paid and time, I've got really good teeth work and place to stay. Of course I had problems with language and really helpful and friendly assistants help me with translation. Recomend for everyone!

Sık Sorulan Sorular

Diş eti estetiği, diş eti düzensizlikleri, diş eti çekilmesi, asimetri veya diş eti fazlalığı gibi durumları düzeltmek isteyen bireylere uygundur.

Lazerle diş eti düzenleme, cerrahi olmayan bir yöntemdir. Lazer ışığı kullanılarak diş eti dokusunun şekillendirilmesi ve düzenlenmesi sağlanır. Bu yöntem genellikle ağrısız ve hızlıdır.

Diş eti estetiği sonrasında hafif bir rahatsızlık veya şişlik yaşanabilir, ancak genellikle ağrı minimaldir. İşlem sonrası önerilen bakım talimatlarına uyulması ağrıyı azaltabilir.