Skip links

İmplant

Anasayfa » Tedavilerimiz » İmplant
İmplantlar, köprüler ve takma dişler gibi diş eksikliklerinin tedavisinde kullanılan materyallerdir. İmplant tedavisi, diş eksikliklerini gidermek için uygulanan diğer yöntemlerden daha kullanışlı, daha estetik ve daha kalıcı sonuçlar yaratmaktadır.

İmplant

İmplantlar, köprüler ve takma dişler gibi diş eksikliklerinin tedavisinde kullanılan materyallerdir. İmplant tedavisi, diş eksikliklerini gidermek için uygulanan diğer yöntemlerden daha kullanışlı, daha estetik ve daha kalıcı sonuçlar yaratmaktadır.

Mutlu Gülüşler
Tüm diş tedavilerimiz özenle yürütüyor ve gülüşünüze zarif bir görünüm kazandırmak için çalışıyoruz.

Diş İmplantı Nedir?

Diş implantları eksik olan dişlerin yerine, çene kemiğine diş kökü olarak yerleştirilen titanyumdan yapılmış dokuya uyum sağlayan vidalardır. Benzer şekilde insan vücuduna entegre edilen implantlar da tıpkı diz ve kalça protezleri gibi titanyum malzemelerden yapılmaktadır. Diş implantı olarak titanyumdan yapılmış diş kökleri çene kemiğine takıldıktan sonra dokuya uyum sağlar ve diş kökü gibi işlev görür.

Diş İmplantı Hangi Durumlarda Kullanılabilir?

Dişlerin çekilmesi gerektiğinde,   ağızda dişin çekildiği alanda boşluklar oluşur ve yeni diş ihtiyacı ortaya çıkar. Bu boşluk yemek yemeniz ve konuşmanız sırasında size rahatsızlık verebilir. Aynı zamanda estetik kaygı yaratır. Bu durumda ağızdaki diş boşlukları ve diğer dişler göz önüne alınarak ihtiyaca yönelik olarak köprü (bridges), protez (dentures) gibi çözümlerin yanı sıra yapay diş kökü ile gerçek bir diş gibi rahatça hayatınıza devam etmenizi sağlayan diş implantları tercih edilir.

Tedavi Planınızı Oluşturmaya Başlayın!
Ön talep formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

Sizlerden Gelenler

Aslan Kılınç
Aslan Kılınç
2024-01-27
Güleryüz’lü hızlı herşeyden önçe İşnin hakkını titizlikle veren Profosyenel İnsanlar grubu.Çok Memnun Kaldım.Sağolsunlar Varolsunlar..
Bilal Ahmad
Bilal Ahmad
2024-01-26
Dr. Murat is a Gem!" "I cannot speak highly enough of my experience at this Avangart Klinik. The staff was friendly and welcoming, and the facility was clean and well-maintained. But the real star of the show was Dr. Murat. His expertise and gentle touch made the entire process a breeze. He took the time to explain everything in detail and answered all my questions with patience and kindness. My teeth have never felt cleaner and healthier. I highly recommend this clinic to anyone looking for top-notch dental care. Thank you, Dr. Murat and team, for the excellent service. Bilal Ahmad from United states of America.
AYJEMAL BATYROVA
AYJEMAL BATYROVA
2024-01-08
Çok Memnun Kaldım. Müşteri iletişimi ve konuşmaları gerçekten çok ve çok iyi. Hiç bir zaman bir hasta gibi görmedim kendimi klinikte. Kendimi aileden biri gibi gördüm. Zirkon kaplama ve kanal tedavisini Sedasyon altında yaptılar. Hiçbir ağrı ve sızı hissetmedim o kadar korkmama rağmen yine de diş tedavimi yaptırdım. Çok ve çok memnun kaldım. Avangart klinik ailesine teşekkür ediyorum.
Сауле
Сауле
2024-01-06
Впервую очередь хочу по благодарить Лану, которая все четыре месяца терпеливо отвечала на мои вопросы и на вопросы моего брата, мне понравилось её доступное объяснение. Операция и лечение было на очень высоком уровне, сам профессор и его команда медицинского персонала работали оперативно, я была восторге от его профессиональной работы, настолько скрупулезно, серьёзно и сосредаточено отнёсся к операции, что я не ожидала, восхительного результата, это было потрясающе, очень прияный, воспитанный хирург, который знает свое дело, я благодарна Вам, что попала в эту клинику. Трансфер встретил меня в аэропорту и до отеля, клиника светлая, оснащена современным оборудованием, было очень комфортно, со мной круглосуточно был мой переводчик Лана, которая терпеливо и доступно отвечала на все мои вопросы и самое главное понятно. Очень приятное, внимательное и приветливое отношение ко мне. С уважением к Вам, Сауле Хасенова
Dan Florea
Dan Florea
2024-01-04
Nice team, everything was super!
TreeXpert Tree Care
TreeXpert Tree Care
2023-12-31
I have been a patient of Emrah yesilyurt over 7-8 year and returned this year for couple of more implants etc. If you want a professional approach and high standards of dental care this is the place you need as you will be in safe hands! Highly recommended!
Yehya Hassan
Yehya Hassan
2023-12-15
This is the best of all the best in Istanbul I have very good experience from very friendly and professional staff friendly people all around from the Doctors to front desk and Laboratory staff they really take a great pride of being helpful. They treat me like I was a guest not a customer. Thank you for being there for me Doctors and staff now I can Smile with confidence. By the way Great Price
BOĞAZİÇİ YURT
BOĞAZİÇİ YURT
2023-12-15
Avangart Klinik' te ön dişimde implant ve azı dişimde kanal tedavisi gördüm. Dişlerim sağlıklı, sağlam ve ağrısız :)Tüm süreçte gerek diş hekimleri gerekse tüm destek ekip, işlerini profesyonelce takip edip sonuçlandırdı. Benim tedavimle ilgilenen Dr. Emrah Yeşilyurt, Dr. Berat Can Palazoğlu'na ve Diş Hekimi Asistanı Muharrem Bey'e; gösterdikleri özen, profesyonellik, hastaya verdikleri güven için özellikle teşekkür ederim...6 ay sonra kontrollerde görüşmek üzere :) Sağlıcakla kalın , Demet Karataş.
Mona Ahmed
Mona Ahmed
2023-12-12
Müberra and jülide were very hospitable and welcoming. I came from the UK, Excellent treatment from beginning to end. 4 dental implants with sinus lifting by Dr Emrah. Highly recommend. Thank you Dr Emrah and his team.
Михаил Галицкий
Михаил Галицкий
2023-11-22
I had some serious problems with my whole set of teeths, so I reached in the internet to try find something cheaper than in my country, because price was really big. Thats how i found out about Avangart clinic where with the price i paid and time, I've got really good teeth work and place to stay. Of course I had problems with language and really helpful and friendly assistants help me with translation. Recomend for everyone!

Sık Sorulan Sorular

Diş implantı uygulaması, cerrahi bir işlemdir. Diş hekimi, çene kemiğine implant vidayı yerleştirir ve bu vida üzerine bir protez diş takılır.

Genellikle lokal anestezi kullanılarak yapılan diş implantı tedavisi, minimal ağrı ve rahatsızlıkla ilişkilidir. İşlemden sonra hafif ağrı veya şişlik olabilir, ancak bu genellikle kısa süreli ve yönetilebilirdir.

Diş implantı tedavisi, birkaç aşamadan oluşabilir. İmplantın yerleştirilmesi, iyileşme süreci ve protezin yerleştirilmesi gibi adımların tamamlanması birkaç ay sürebilir.